Apsnūdęs ir neramus kūdikis
Kartais pirmomis savaitėmis naujagimis keistai elgiasi. Dėl to motinai pasidaro labai sunku su juo, ir ji kartkartėmis beviltiškai nusimena. Pavyzdžiui, kūdikis tingiai žinda ir po 5 minučių užmiega. Ir jūs nežinote, sotus jis, ar ne (paprastai per pirmas 5 minutes kūdikis iščiulpia didesnę dalį krūties pieno). Būtų gerai, jeigu jis, vos pradėjęs valgyti, užsnūstų ir miegotų 2—3 valandas. Bet visa bėda ta, kad dažnai jis nubunda po kelių minučių, kai tik. paguldomas 1 lovutę. Mes nežinome, kodėl jis taip elgiasi. Gal būt, jo nervų ir virškinimo sistema veikia dar nepakankamai koordinuotai. Matyt motinos rankų ir krūties šiluma jį migdo. Kai tik truputį prakus, alkis neleis jam užmigti, ir jis žįs kol pasisotins. Maitinamas dirbtiniu maistu, kūdikis gali užmigti, jeigu per maža čiulptuko skylutė.
Pasitaiko, kad pieno krūtyse yra daug, o kūdikiui sunku čiulpti. Matyt, tai susiję su motinos nuotaika. Motinos greitai pastebi, - vos tik kitame kambaryje pravirksta kūdikis, tuoj iš krūtų pradeda lašėti pienas. Kai užgula rūpesčiai ar slogi nuotaika. jis sunkiau išsiskiria.
Vieni vaikai, žįsdami krūtį, iš kurios sunkiai teka pienąs pavargsta ir užmiega. Bet vos paguldote j lovytę (šaltą ir kietą), kūdikis vėl nubunda ir rėkia iš alkio. Kiti vaikai pyksta, kai pienas sunkiai teka, jie purto galvutę, rėkia vėl bando trauki ir dar labiau supyksta.
Kuo blogiau kūdikis valgo, tuo labiau jaudinasi motina. Susidaro užburtas ratas. Taigi motina turi susiimti, būti žvalesnės nuotaikos, nusiraminti prieš maitinimą ir maitindama. Gal nuolaika pagertų pasiklausius muzikos, paskaičius gerą knygą ar pažiūrėjus gerą filmą, ar tiesiog atsipalaidavus.
Jeigu kūdikis iš karto pradeda rėkti arba užmiega, kai tik pridedamas prie krūties, pabandykite jam duoti kitą krūtį — gal pienas iš jos lengviau tekės. Pageidautina, kad kiekvieną krūtį jis žįstu mažiausiai po 15 minučių. Bet jeigu nenori, neverskite jo.
Kai kurie valkai mėgsta valgyti pailsėdami, pamiega ir vėl ima energingai žįsti,— tegul daro, kaip nori. Bet jeigu kūdikis pats nepradeda vėl žjsti, nežadinkite jo. Geriau paguldykite jį algal i lovutę. Jeigu primygtinai versite, jis galų gale pradės blogai valgyti.
Ką daryti, jeigu kūdikis nubunda, kai tik jį guldo į lovutę? Paskaičiuokite, jeigu jis čiulpė krūtį 5 minutes, tai turėjo pasisotinti nors 2 valandoms. Tegul jis truputį paverkia, jeigu jūs galite pakęsti, Duokite jam čiulptuką, jeigu gydytojas, nei jus neprieštaraujate. Tegul kūdikis žino — snaus, valgyli be laiko negaus.
Nors jūs dedate daug pastangų, šis nemalonus laikotarpis trunka kelias savaites. Todėl, jeigu tik paguldytas atgal į lovutę kūdikis nubunda ir labai rėkia, nors visokiais būdais raminate, užmiršti teorijas ir vėl jį pamaitinkite. Žinoma, visada galite dar kartą duoti jam krūtį. Tačiau nepradėkite maitinti trečią ar ketvirtą karta. Jeigu jums pakaks kantrybės, kaip nors priverskite palaukti valandą ar dvi.
insert