Kada nutraukti vakarinį maitinimą
Kada nutraukti vakarinį maitinimą. Tai priklauso nuo paties kūdikio. Visų pirma, ar jis gali išmiegoti visą naktį nenubudęs. Net jeigu jūs pačios žadinate jį 22.00 ar 23.00, dar nežinote, ar jis nori šiuo metu valgyti. Galbūt, jis pats nubus apie pusiaunaktį. Jeigu jau keletą savaičių jis nenubunda vakariniam maitinimui, pamėginkite jo nežadinti ir pažiūrėkite, kas bus. Jeigu jis nubunda vidurnaktį alkanas, pavalgydinkite jį ir po to dar kelias savaites maitinkite jį vakarais.
Žinoma, jeigu kūdikis labai mažas ar lėtai priauga svorio, ar sutrikęs jo virškinimas, geriau dar maitinti 22.00, net jeigu jis nenubunda.
Jeigu kūdikis nuolatos čiulpia savo pirštą, galbūt, nepatenkinamas jo člulpimo instinktas. Nutraukus vakarinį maitinimą, jis dar labiau įpras žįsti pirštą. Bet jeigu jums jokiais būdais nepavyksta atpratinti kūdikio čiulpti pirštą, tai galite kurį laiką jį maitinti vėlai vakare. Paaugęs jis pats nenorės valgyti vėlai vakare, o tada vakarinio maitinimo teks atsisakyti nepriklausomai nuo to, čiulpia vaikas pirštą ar ne.
Taigi nutraukite vakarinį maitinimą, jeigu kūdikis tuo laiku nenubunda ir jeigu jis člulpimo instinktą patenkina ir be to maitinimo. Paprastai vakarinis maitinimas nutraukiamas, kai vaikas sulaukia 3 - 6 mėnesių. Bet jeigu jūsų kūdikis čiulpia pirštą, palaukite iki 5 ar 6 mėnesio.
Dauguma vaikų paūgėję patys atpranta nuo vakarinio maitinimo. Tačiau kai kuriuos dar ilgai reikia maitinti vakare, ypač tuos, kuriuos motina skuba pamaitinti vėlai, vos tik jie pravirksta. Septynių aštuonių mėnesių vaiko, be abejo, jau nereikia maitinti vakare, jeigu jis neblogai valgo dieną ir normaliai priauga svorio. Nepulkite prie jo, kai nubunda vakare. Leiskite jam paverkti 20—30 minučių gal po to jis vėl užmigs.
Kai galutinai nutrauksite vakarinį maitinimą, padidinkite dienines pieno porcijas. Dabar maitinamas keturis kartus, jis, galbūt, kiekvieną kartą išgers po 230—250 g pieno. Bet jeigu jam pakaks buvusio kiekio (180—200 g), nekiškite daugiau. Matyt, jam tiek pakanka.