Kūdikio atpratinimas nuo krūties

Kūdikio atpratinimas nuo krūties

Atpratinimas nuo krūties — labai reikšmingas ir kūdikiui, ir motinai ne tik fiziniu, bet ir emociniu požiūriu. Jei motina maitinimą krūtimi laiko svarbiu dalyku, ji labai nusivilia ir puola depresijon, kai ateina laikas kūdikį atpratinti nuo krūties. Ji gali įsivaizduoti, kad atitolo nuo kūdikio arba pasidarė jam ne tokia brangi. Todėl labai svarbu kūdikį nuo krūties atpratinti pamažu.

Atpratinti nuo krūties labai lengva, kai motina turi mažai pieno. Tiesiog nustokite maitinti krūtimi ir laukite. Jeigu pieno prisirinks daug ir pasijusite nesmagiai, duokite kūdikiui krūtį 15—30 sekundžių. Jis iščiulps pieno perteklių, ir nesmagumas praeis. Tuo pačiu pieno daugiau nesigamins. Jeigu krūtis pritvinksta, pakartokite šią procedūrą. Turint pieno ne taip daug atpratinti nuo krūties reikia dar lėčiau. Nereikia standžiai bintuoti krūtų arba riboti skysčių. Pabandykite krūtimi maitinti kas antrą kartą. Jeigu per 1—2 dienas krūtys neišbrinksta, reguliariai krūtimis nemaitinkite, bet duokite kūdikiui pažįsti trumpam, kai jose susikaupia pieno ir jūs nemaloniai jaučiatės.

Kai reikia skubiai atpratinti nuo krūties. Jums gali tekti staiga atpratinti kūdikį nuo krūties, pavyzdžiui, sunkiai susirgus arba prisiėjus skubiai išvažiuoti (jei motina nelabai sunkiai serga, ji gali maitinti krūtimi, tačiau šį klausimą spręs jūsų gydytojai). Vienas metodų — mažiau vartoti skysčių, standžiai bintuoti krūtis ir dėti ant jų ledą.

Laipsniškai keisti krūtį puodeliu, baigiantis pirmiesiems matams. Kaip ilgai krūtimi turi maitinti motina, kuriai nepakanka pieno? Geriausiai tol, kol kūdikis pakankamai paauga, kad galėtų gerti iš puodelio. Aiškinama, kad vieni vaikai pripranta gerti iš puodelio anksčiau, kiti —vėliau. Daugumą maitinamų krūtimi vaikų galima maitinti iš puodelio, kai jie sulaukia 7—10 mėnesių (tuo tarpu maitinami dirbtiniu būdu vaikai nenori skirtis su čiulptuku labai ilgai ir pradeda gerti iš puodelio po metų).

Nieko bloga pradėti kūdikį girdyti iš puodelio jau nuo penkto mėnesio. Kuo anksčiau jis pripras prie puodelio, tuo mažiau, vėliau iš jo gerdamas, ožiuosis. Šešių mėnesių kūdikiui duokite laikyti puodelį pačiam. Tada, antrą pusmetį, paprastai nuo 7 iki 10 mėnesio, kūdikis mažiau žys krūtį. Jeigu, be to, jis noriai geria iš puodelio, tikriausiai jį galima pamažu atpratinti nuo krūties. Vadinasi, iš puodelio galima maitinti kiekvieną kartą, įpilant vis daugiau pieno. Tačiau ir toliau duokite jam krūtį kiekvieną kartą, baigdamos maitinti Sekanti pakopa bus vieno maitinimo krūtimi pakeitimas maitinimu iš puodelio. Girdykite iš puodelio tada, kai jis ypač nenoriai čiulpia krūtį. O nenoriai paprastai jis žinda rytą arba dieną. Praėjus savaitei, pakeiskite dar vieną maitinimą, jeigu kūdikis nesiožiuoja, gerdamas iš puoduko, o dar po savaitės — paskutinį. Neskubinkite kūdikio. Kartais jis nenori gerti iš puodelio, pavyzdžiui, kai suserga arba kai dygsta dantys. Tai visiškai natūralu, ir nebijokite tenkinti jo norų. Prisiminusios, su kokiu malonumu iš pirmų gyvenimo dienų jis čiulpė krūtį, nesistebėkite, kad jis vėl mėgaujasi ja, kai gyvenimas jam atrodo niūrus.

insert

Atpratinimo nuo krūties laikotarpiu patariama vengti kitų didelių pakeitimų kūdikio gyvenime (pavyzdžiui, keltis į naują gyvenamąją vietą arba pratinti prie naktinio puoduko).

Kai atpratinama nuo krūties pamažu, krūtų paprastai neskauda. Bet jeigu jas ima skaudėti, duokite kūdikiui krūtį 15—30 sekundžių, kad jis iščiulptų pieno perteklių. Neleiskite jam čiulpti 5 minutes, kad nepradėtų daugiau gamintis pieno.

Kartais motinos bijo visiškai nutraukti maitinimą krūtimi, nes iš puodelio kūdikis išgeria mažiau pieno, negu iščiulpia iš krūties. Šiuo atveju atpratinimas nuo krūties gali užsitęsti. Patarčiau nustoti maitinti krūtimi, kai kūdikis kiekvieną kartą išgeria vidutiniškai 120 g pieno arba 350—500 g per visą dieną. Paprastai tiek pieno jam visiškai pakanka, nes tuo metu jis jau valgo ir kitokio maisto.

Geriausiai galutinai atpratinti kūdikį nuo krūties, kai jam sueina metai. Metinukai vaikai retai teprašo krūties. Tiesa, kai kurios motinos dar maitina prieš miegą, nes tada kūdikis greičiau užmiega. Jeigu motina tebemaitina tokio amžiaus kūdikį, kai jam iš tikrųjų krūties nereikia, jis gali pasidaryti nenatūraliai priklausomas nuo motinos.

Laipsniškas maitinimo krūtimi keitimas dirbtiniu maitinimu. Dažnai motina neturi galimybės arba nenori maitinti krūtimi vaiko iki tokio amžiaus, kai jis jau gali valgyti iš puodelio (apytikriai baigiantis pirmiesiems gyvenimo metams). Paprastai krūtyse pieno sumažėja, kūdikis dažnai verkia is alkio ir mažai priauga svorio. Tuo atveju lengviausia krūtį pakeisti čiulptuku. Laipsniškas krūties keitimas čiulptuku priklauso nuo to, kiek motina turi pieno.

Jeigu krūtyse pieno greitai mažėja ir kūdikis aiškiai badauja, pradekite ji girdyti pienu is buteliuko po kiekvieno maitinimo krūtimi. Tegul jis geria tiek, kiek nori. Paskui maitinkite jį tik iš buteliuko 18.00, po dviejų dienų — 18.00 ir 10.00 lr taip toliau. pakeisdamos po vieną maitinimą krūtimi pienu iš buteliuko kas 2—3 dienas tokia tvarka: 14.00, 22.00, 6.00 (jeigu pieno krūtyse mažėja palaipsniui ir kūdikiui jo trūksta visai nedaug, geriau pereiti prie čiulptuko pamažu, kaip aprašyta žemiau).

Tarkime, kad kaip ir anksčiau pieno turite pakankamai, bet norite maitinti krūtimi tik keletą mėnesių, kol kūdikis sustiprės. Ar ilgai reikia maitinti kūdikį krūtimi? I šį klausimą negalima tiksliai atsakyti. Motinos pienas daug pranašesnis už dirbtinį, nes yra sterilus, gerai įsisavinamas. O tai labai svarbu kūdikiui iš pat pradžių. Nepasakytume, jog ir vėliau jis staiga netenka savo vertės. Maitinimas krūtimi bet kuriuo laikotarpiu yra pranašesnis ir emociniu požiūriu. Galite nuo krūties atpratinti net 3 mėnesių kūdikį, nes jo virškinimo sistema yra mažiau ar daugiau susiformavusi. Jį jau ne taip kankina dujos. Iki to amžiaus kūdikis sustiprėja ir tuo pačiu, kaip ir anksčiau, intensyviai priauga svorio. Galima atpratinti nuo krūties 4, 5, 6 ir netgi 2 mėnesių kūdikį. Karštymečiu geriau jo neatpratinti. Jeigu ruošiatės jį atpratinti nuo krūties labai anksti, tai jau nuo 2 mėnesių duokite jam pieno iš buteliuko 2—3 kartus per savaitę arba net lr kiekvieną dieną.

insert

Jeigu krūtyse pieno pakanka, atpratinti reikia kaip galint lėčiau iš pat pradžių. Pakeiskite dirbtiniu pienu vieną maitinimą krūtimi (pavyzdžiui, 6 valandą vakaro). Tegul kūdikis jo geria tiek, kiek nori. Paskui palaukite 2—3 dienas, kad pieno liaukos priprastų prie pasikeitimo, ir pakeiskite 10 valandos ryto maitinimą. Tokiu būdu jau 2 kartus per dieną maitinsite kūdikį iš buteliuko. Paskui dar po 2—3 dienų pakeiskite maitinimą 2 valandą dienos. Liks tik du maitinimai krūtimi. Juos galėsite pakeisti per 3—4 dienas. Jeigu krūtys pritvinksta pieno ir jas skauda, duokite kūdikiui krūtį 15—30 sekundžių, net jeigu dar ne laikas maitinti. Galima pieną nutraukti rankomis arba pientraukiu per keletą minučių — dėl to sumažėja krūtyje pieno spaudimas.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.