Negaliu maitinti krūtimi
Yra daug būdų parodyti kūdikiui švelnumą. Tarkime, norite maitinti kūdikį krūtimi, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių negalite. Ar tai atsilieps jūsų kūdikio fiziniam ar emociniam vykymuisi? Jeigu laikysitės maitinimo higienos ir reguliariai rodysite kūdikį gydytojui, jis tikriausiai išaugs sveikas. Ir jeigu maitindamos iš buteliuko jį laikysite ant rankų ir truputį glau- site prie savęs, tai ir emociniu požiūriu jis bus patenkintas beveik taip, kaip ir maitinamas krūtimi. Motinos, prisiskaičiusios psichologų straipsnių apie maitinimo krūtimi reikšmę, galvoja, kad dirbtinai maitinami vaikai išauga ne tokie laimingi, kaip maitinti krūtimi. Šito dar niekas neįrodė.
Motina gali įrodyti savo atsidavimą kūdikiui ir išsikovoti jo pasitikėjimą tūkstančiais būdų. Maitinimas krūtimi — vienas tokių būdų, labai geras, bet ne vienintelis ir ne svarbiausias. Kai kurios jaunos moterys, prisiskaičiusios literatūros apie maitinimą krūtimi ir patikėjusios jo pranašumu, tvirtai nutaria savo kūdikį maitinti krūtimi. Jeigu dėl kokių nors priežasčių jos negali to padaryti, sielvartauja, lyg kūdikis būtų praradęs kažką labai svarbaus, o pačios jaučiasi esančios blogos motinos. Toks įsitikinimas žalingas tiek motinai, tiek kūdikiui Galų gale kūdikiui svarbiau gera motinos nuotaika.
Reikia atsiminti, jog pieno krūtyje gamyba priklauso nuo vidaus sekrecijos liaukų veiklos, o ne tik nuo motinos noro, todėl nesikrimskite, kad negalite maitinti krūtimi. Nelaikykite savęs bloga motina lr negalvokite, kad kaip moteris fiziškai ir psichiškai esate nepilnavertė (tai visai neteisinga pažiūra). Gerai, jeigu jūs galite maitinti ir tai teikia jums malonumo, bet nėra ko nusiminti, jeigu to nepajėgiate.
Daugelis moterų, trokštančios savo vaikus maitinti krūtimi, pastebi, kad kiekvieną kitą kūdikį auginti joms sekasi vis geriau ir geriau, gal būt dėl to, kad jau turi didesnį patyrimą ir labiau pasitiki savo jėgomis.
Kai kada prireikia daug pastangų. Kartais moteris labai nori savo kūdikį maitinti krūtimi, bet niekaip nesugeba. Daugelis galvoja, jog mūsų laikais gyvenimas pernelyg sudėtingas, motinos labai nervinasi ir dėl to nebegali maitinti krūtimi. Be abejonės, nervingumas trukdo maitinti krūtimi, tačiau nemanau, kad dauguma moterų yra tokios nervingos. Dažniausiai moterims pritrūksta kantrybės sureguliuoti maitinimą krūtimi.
Reikia laikytis trijų svarbių sąlygų: 1) nepradėti dirbtinai maitinti, kol yra vilties sureguliuoti maitinimą krūtimi; 2) nenustoti vilties per anksti; 3) kaip galima dažniau nutraukti pieną, kai jo pradeda daugėti. Jeigu kūdikį pradedate dirbtinai maitinti trečią ketvirtą Jo gyvenimo dieną, tai vargu ar paskui galėsite maitinti krūtimi. Kūdikiui lengviau gerti iš buteliuko, todėl jis nesistengs visomis jėgomis čiulpti pieno iš krūties. (Kartais kūdikiui pirmomis dienomis duodama iš buteliuko vandens, kad organizme nesumažėtų skysčių. Nuo to Jis nepasidarys sotus ir tuo pačiu neatpras nuo krūties.)
insertKartais motina puola į neviltį kaip tik tada, kai pieno pagaliau pradeda daugėti, ar po dienos kitos, nes jai atrodo, kad pieno nepakanka. Kaip tik tada ir negalima pasimesti. Pasinaudokite dar viena galimybe. Be abejonės, yra prasmė toliau bandyti, jeigu penktą dieną per kiekvieną maitinimą kūdikiui pavyksta iščiulpti apie 30 g pieno. Tokiu metu gera turėti šalia praktišką žmogų (ar medicinos seserį), kuris palaikytų jus ir neleistų pulti į neviltį.
Ii pradžių naktiniai maitinimai (22,00 ir 2.00) labai svarbūs pieno gamybai reguliariai stimuliuoti. Jeigu pieno kol kas nepakanka ir kūdikis negali iškentėti ilgiau kaip 3—4 valandas, duokite jam krūtį dažniau, net kas 2 valandas (abi krūtis kiekvieną maitinimą), jeigu tik tai per daug neerzina spenelių, Kuo dažniau krūtis ištuštinama, tuo daugiau joje gaminasi pieno. Kuo toliau, tuo Ilgiau kūdikis žįs krūtį Ir gaus daugiau pieno. Aišku, negalima kūdikiui labai ilgai taikyti bado dietą, reikia jį papildomai maitinti iš buteliuko, jeigu jis rėkia ii alkio daugelį dienų arba krinta jo svoris, arba jeigu jam pakyla temperatūra dėl skysčių trūkumo organizme. Neduokite kūdikiui krūties labai dažnai, nes gali suskilti speneliai, be to, motina neturės nė minutės poilsio, bus Išvargusi.
Jeigu motina dažnai lankysis pas gydytoją, jis padės Jai nustatyti, kada galima pradėti kūdikį maitinti dirbtinai, jei krūtyse pieno jam nepakanka, patars, ką daryti, kad speneliai, dažnal maitinant, nesuskeldėtų, ar dažnai maitinti kūdikį. Labai svarbu ir pačios motinos pažiūra į maitinimą krūtimi. Jeigu Motina iš tikrųjų nori maitinti kūdikį krūtimi, tai gydytejas jai padės ir čia.