Neramus kūdikis
Neramūs vaikai. Daugumai naujagimių, ypač pirmagimiams, pirmosiomis savaitėmis užeina keletas atkaklaus verkimo priepuolių. Kai kurie vaikai ypač daug ir smarkiai verkia tik retkarčiais, o kiti — didesnę laiko dalį. Šie atkaklaus verkimo periodai kaitaliojasi su nepaprastai gilaus miego periodais, kai prižadinti kūdikį tiesiog neįmanoma. Mes nežinome tokio elgesio priežasties; gal netobula kūdikio virškinimo ir nervų sistema. Toks elgesys nereiškia, kad kūdikis serga; ilgainiui tai praeina, tačiau tėvams toks metas labai sunkus.
Galima pamėginti keletą būdų tokiam kūdikiui nuraminti. Pabandykite jam duoti čiulptuką, jeigu gydytojas jo neuždraudė. Imkite ir standžiai jį suvystykite. Kai kurios motinos ir prityrusios auklės mano, kad neramūs vaikai žymiai geriau jaučiasi mažame gulte — nedideliame krepšyje arba net kartoninėje išklotoje antklode. Jeigu turite vežimėli ar lopšį, pamėginkite prieš miegą kūdikįi pasupti, gal lengvai sūpuojamas jis nurims. Važiavimas mašinoje stebuklingai migdo neramius vaikus, bet visa bėda ta, kad namuose viskas prasideda iš naujo. Kūdikį gali nuraminti šildytuvas. Pamėginkite jį migdyti ir su muzika.
Labai dirglus kūdikis. Tai nepaprastai nervingas ir neramus kūdikis, kurio raumenys neįstengia visiškai atsipalaiduoti.
Jis labai krūpčioja nuo mažiausio triukšmo arba keisdamas padėtį. Pavyzdžiui, versdamasis nuo nugaros ant šono arba laikomas ant rankų, staiga pajudintas kūdikis iš išgąsčio gali net pašokti. Pirmuosius 2 mėnesius jis paprastai nemėgsta maudytis. Labai dirglų kūdikį taip pat gali kamuoti dujos arba jis gali reguliariai smarkiai verkti.
Labai dirgliems vaikams reikia sudaryti ramią aplinką: tylus kambarys, kuo mažiau lankytojų, negarsūs balsai, lėti juos prižiūrinčiųjų judesiai. Toki kūdikį apiplauti ir pervystyti reikia ant didelės pagalvės (su neperšlampamu užvalkalu), kad neridinėtų. Laikykite kuo ilgiau jį suvystytą. Guldykite ant pilvuko į mažą gultą su sienelėmis, vežimėlį, lopšį ar dėžę. Gydytojai dažnai naujagimiams išrašo raminamųjų vaistų.