Saulė kūdikiui
Saulė ir saulės vonios. Tiesioginiuose saulės spinduliuose yra ultravioletinių spindulių, kurie padeda susidaryti D vitaminui tiesiog odoje. Todėl protinga kūdikį neilgam palikti saulėje. Tačiau atsargumo dėlei nepamirškite trijų taisyklių. Pirma, saulės vonių trukmę reikia ilginti palaipsniui, kad vaikas neapdegtų, ypač esant giedram orui ir karštai saulei. Reikia vengti perdaug ilgų saulės vonių, net jeigu oda palaipsniui įdega. Odos gebėjimas įdegti — apsaugos priemonės nuo per gausios saulės šviesos. Organizmas turi gauti saikingai saulės spindulių, nes jų perteklius gali pakenkti. Stiprus nudegimas saule taip pat pavojingas, kaip ir šiluminis smūgis. Turėkite tai galvoje ir nepalikite kūdikio saulėje labai ilgai. Kai kūdikis svers 4,5 kg, šiltu oru pradėkite švitinti jo kūnelį saulės spinduliais. Normaliai išsivystęs kūdikis nesušals, jeigu bus pusiau nurengtas. Vėsoku, bet saulėtu oru palikite plikas tik kojytes. Mažo kūdikio veiduką apsaugokite nuo stiprios saulės.
Žiemą saulės vonias kūdikis gali priimti, būdamas prie atviro lango, jeigu kambaryje šilta ir nėra skersvėjo. Pradėkite nuo 2 minučių. Šį laiką palaipsniui ilginkite po 2 minutes kasdien, pusę to laiko švitinkite nugarėlę, o kitą pusę — pilvuką. Tik nepersistenkite, ilgindamos saulės vonias. Nepatarčiau kūdikio laikyti saulėje ilgiau kaip 30—40 minučių, ypač vasarą. Žiūrėkite, kad kūdikis neperkaistų saulėje. Geriau jį pasodinti kur nors lygioje vietoje (patiesus kilimėlį ant žemės ar grindų), o ne vežimėlyje. Tada, iš visų pusių gaivinamas oro, jis neperkais. Jeigu kūdikis įraudo, vadinasi, jam per karšta.
Labai šviečiant saulei (pavyzdžiui, paplūdimyje), kūdikis visą laiką turi būti pavėsyje nors pirmąsias 2—3 dienas. Labai švelni oda nuo saulės gali nudegti net pavėsyje, tokie stiprūs gali būti išsklaidytieji spinduliai. Jeigu kūdikis jau sėdi ir šliaužioja, saulėje būtina jam ant galvos uždėti kepuraitę. Žinokite, jog saulės nudegimas išryškėja tik po keleto valandų.