Alkoholis nėštumo metu
Poroms, planuojančioms kurti šeimą, patariama sumažinti alkoholio vartojimą. Toksinis alkoholio poveikis gali pažeisti ir vyro, ir moters organizmo gebėjimą gaminti sveikus spermatozoidus bei kiaušinėlius. Sėklidėse ir kiaušidėse alkoholis sąveikauja su subtiliu ląstelės dalijimosi procesu, kurio metu atrenkamos ir atskiriamos chromosomos, todėl šiuo etapu itin reikšmingas yra tikslumas. Alkoholis sukelia organinių besivystančio vaisiaus smegenų pažeidimų, taip pat sutrikdo augimą, sukelia apsigimimus, širdies, nervų sistemos, kepenų ir inkstų ligas.
Vyras, kuris išgeria keturis alkoholio vienetus per dieną, rizikuoja sumažinti spermatozoidų skaičių. Be to, didelis skaičius (kartais daugiau nei 50 procentų) jo organizmo pagamintų spermatozoidų gali būti su anomalijomis. Alkoholis slopina pagumburio liauką ir mažina stimuliuojamųjų hormonų veiklą, o tai gali trukdyti ovuliacijai.
Kai kurios moterys, būdamos nėščios, nemėgsta alkoholinių gėrimų skonio, todėl nustoja juos gerti. Jei nesiliovėte to daryti, tuomet alkoholis pasiekia jūsų vaiką. Kai jūs geriate alkoholį jūsų kūdikis taip pat jį geria kartu su jumis, o kas nori girtų vaikų? Taigi geriau visiškai atsisakykite alkoholio vartojimo bent nėštumo metu. Nesaikingas alkoholio vartojimas gali sukelti persileidimus, o kartais gali paveikti vaiko vystymąsi, sukeldamas vaisiaus alkoholinį sindromą.