Narkotinės medžiagos ir vaistai nėštumo metu
Bet kokie vaistai ar narkotinės medžiagos gali paveikti augantį jūsų vaiką – įskaitant ir nelegalius bei gatvėse įsigyjamus narkotikus. Jei jums skiriami kokie nors vaistai, visada pasakykite gydytojui, kad jūs laukiatės. Jei perkate vaistus vaistinėje, paklauskite vaistininko, ar juos galima vartoti nėštumo metu. Taip pat pati perskaitykite vaistų anotacijas.
Nustatyta, kad kokainas, „krekas“, heroinas, amfetaminas ir kanapės daro tiesioginį ir netiesioginį poveikį vaikui. Ypač pavojingi „krekas“ ir kokainas, nes jie tiesiogiai veikia vaiko kraujotaką. Nuo narkotikų priklausomų moterų kūdikiai gimsta jau patys turėdami priklausomybės sindromą ir patiria abstinencijos simptomus.
Jei negalite liautis vartoti narkotikus, kreipkitės pagalbos. Kai kurių gimdymo namų skyriai turi specialius priklausomybių poskyrius. Nėštumas gali tapti ypatingu padrąsinimu pagaliau ryžtis atsisakyti narkotikų. Jūsų akušerė, vizituojantis medicinos personalas ar moterų konsultacija gali susisiekti su paramos tarnyba arba pasikalbėti su jūsų šeimos gydytoju.
Kaip vertinti gydymąsi vaistažolėmis ar homeopatiniais preparatais? Ar aromaterapija nėra pavojinga?
Apskritai laikoma, kad daugumą homeopatinių preparatų vartoti nėštumo metu yra saugu, bet reikėtų pasitarti su juos skiriančiu gydytoju ar vaistininku. Kai kurie homeopatiniai vaistai ir aromatiniai aliejai nėra skirti nėščiosioms. Jei jūs norite naudoti šiuos gaminius, pasikonsultuokite su neabejotinai kvalifikuotu specialistu. Norint išvengti smulkių negalavimų, reikėtų paskaityti knygų su patarimais, ko vengti nėštumo metu.
! Nėštumo metu venkite rentgeno spindulių, įskaitant ir dantų rentgeno nuotraukas, jei tai įmanoma.