Kaip atpratinti nuo sauskelnių
Metodas — įsidėmėti, kada antrų metų vaikas susišlapina. Yra du pagrindiniai principai vaikui išmokyti šlapintis į puoduką. Jeigu motina nori pradėti mokyti vaiką kaip galima anksčiau (tikriausiai, pradėjus pratinti tuštintis į puoduką pirmųjų metų pabaigoje arba antrųjų pradžioje, jeigu vaikas reguliariai tuštinasi), galima pradėti jį sodinti ant puoduko nuo tada, kai išbūna sausas 2 valandas. Jeigu vaikas išbūna nesusišlapinęs dvi valandas, galite būti beveik tikra, kad: 1) jo šlapimo pūslė yra pakankamai sutiprėjusi. Taigi jums teks treniruoti tokį vaiką, kuris pasiruošęs apmokymui; 2) praėjus 2 valandoms po nusišlapinimo, pūslė bus pilna, vaikas greitai išsituštins ir nereikės jo ilgai laikyti ant puoduko; 3) jūs pradėsite pratinti ne staiga, o palaipsniui, nes iš pradžių vaikas gana retai išbus po dvi valandas sausas, o po kelių savaičių — vis dažniau.
Dauguma vaikų pirmiausia išbūna sausi dvi valandas, miegodami dieną, kiti — kitu laiku, o dar kiti nustebina savo motiną, nubudę rytą sausi.
Metodas — laukti, kol vaikas pats pradės prašytis. Tėvai apskritai neskuba pratinti vaiko tuštintis (paprastai laukia iki antrųjų metų pabaigos, kol vaikas pats pradės prašytis), taip pat ir šlapintis į puoduką. 18—24 mėnesių vaikas, išmokęs parodyti motinai, kad atėjo laikas tuštintis, maždaug po mėnesio pradės jausti, kada prisipildo šlapimo pūslė, ir kokiu nors būdu pasisakys motinai, jeigu bus to mokomas.
Jeigu motina sugeba laukti, kol vaikas pats parodys iniciatyvą, labiau tikėtina, kad, baigdamas antruosius metus, jis pradės ir šlapintis, ir tuštintis į puoduką. Kaip jau minėjau, pirmąsias kelias dienas jis gali įkyrėti, prašydamasis ant puoduko kas 10 minučių. Jis mano galėsiąs nusišlapinti ir maloniai pradžiuginti jus savo nauju laimėjimu.
Aš dar noriu pabrėžti štai ką: jei nutarėte palaukti, kol vaikas pats pradės domėtis puoduku, negalvokite, kad, retkarčiais jam primindamos apie tai, gadinate visą metodą. Dauguma vaikų, baigdami antruosius metus, mielai pildo motinos pageidavimus, išsakomus draugišku tonu ir jam suvokiama kalba.
Kai kurie vaikai gali šlapintis tik namie. Kai kurie vaikai taip pripranta prie savo puoduko, kad negali šlapintis bet kurioje kitoje vietoje. Nepykite ir neverskite jo. Jeigu vaiko šlapimo pūslė tokia pilna, kad net jam skauda, o jis vis tiek negali nusišlapinti, pasodinkite jį pusvalandžiui į šiltą vonią. Gal tai padės. Ruošdamosi su vaiku keliauti, būtinai pasiimkite jo puoduką, kad nepakliūtumėte į keblią padėtį. Bet geriau pratinti vaiką šlapintis įvairiose vietose, net ir išėjus pasivaikščioti.
Berniukai stovėdami pradės šlapintis vėliau. Tėvai dažnai nerimauja, kad jų sūnus nenori šlapintis stovėdamas. Tai ne problema. Jis greitai supras, kad stovint patogiau, ypač jeigu kelis kartus pamatys taip darant kitus berniukus arba savo tėvą.
insert