Vaikas bijo puoduko
Užkietėjus viduriams, vaikas bijo tuštintis. Kartais vaikui pamažu arba staiga pradeda formuotis neįprastai kietos išmatos, kurios tuštinantis sukelia skausmą. Ne visada tuštinantis kietomis išmatomis vaikui skauda. Pavyzdžiui, esant spazminiam užkietėjimui, kai išmatos pasišalina kietais gumuliukais, skausmų paprastai nebūna. Skauda, kai eina kietas storas gabalas. Jis labai ištempia išeinamąją angą, ir ji gali net įplyšti. Atsiranda mažytė žaizdelė, kuri kiekvieną kartą tuštinantis gali didėti. Tai labai skausminga ir, jeigu viduriai ir toliau lieka kieti, žaizdelė gali ilgai neužgyti. Nesunku suprasti, kodėl vaikas, kartą pajutęs skausmą tuštindamasis, iš visų jėgų stengiasi jo išvengti. Jeigu vaikui pavyksta susilaikyti nesituštinus kelias dienas, viduriai dar labiau užkietėja ir, žinoma, jis dar skausmingiau tuštinasi. Susidaro užburtas ratas.
Užkietėjus viduriams, ypač antraisiais gyvenimo metais, kai vaikas yra labai jautrus pasistenkite tuojau pat pasitarti su gydytoju. Gydytojas gali rekomenduoti arba vaistus, arba pakeisti mitybą. Labai padeda džiovintos slyvos arba jų sultys. Jeigu vaikas mėgsta slyvas, tegul valgo jų kasdien. Taip pat padeda rupi duona ir kruopos, ypač avižinės.
Tam tikrą laiką jūs turėsite vaiką raminti, sakyti, kad tuštinantis daugiau jam neskaudės kaip anksčiau, nes vaistai padėjo. Vaiką, kuris vis tiek bijo sėsti ant puoduko ir toliau priešinasi o jums atrodo, kad jam skauda, būtina parodyti gydytojui. Gal yra žaizdelė, kuri niekaip negyja. Kartais reikia vaikui užpakalinę angą ištempti, atlikus narkozę.
Ko reikia vengti, kai vaikas visokiais būdais priešinasi sėsti ant puoduko. Nors motina nesitveria piktumu, kad vaiko niekaip negali prikalbinti sėsti ant puoduko, bet turi stengtis nepabloginti padėties. Vaikas, vis dažniau sodinamas ir ilgiau laikomas ant puoduko, nors nieko į jį nepadaro, dar labiau užsispiria. Jeigu tėvų subartas vaikas tuoj pat nereaguoja, tai tik paskui jaučiasi kaltas juos užgavęs, bet vis tiek nepasitaiso. Nuolat gėdindamos vaiką už jo poelgius arba diegdamos jam pasibjaurėjimo jausmą, vis tiek nieko nelaimėsite. Bet taip elgdamosi pagaliau pasėsite jame nerimą ir užaugęs jis bijos džiaugtis gyvenimu arba pradėti ką nors nauja, labai greit sugniuš nuo bet kokios nesėkmės.