Vaikas valgo savarankiškai

Vaikas valgo savarankiškai

Kuo anksčiau vaikas pradeda pats valgyti, tuo geriau. Kada vaikas pradeda savarankiškai valgyti šaukštu, daugiausia priklauso nuo suaugusiųjų. Daktarė Devis savo eksperimentais nustatė, kad kai kurie vaikai gana gerai valgo šaukštu, neturėdami nė metų. Tačiau labai rūpestingos motinos vaikas nevalgys šaukštu net sulaukęs 2 metų. Visa priklauso nuo to, kada leidžiate jam išbandyti savo jėgas. Dauguma vaikų jau nori valgyti šaukštu, sulaukę maždaug metų. Ir jeigu jiems niekas netrukdo, tai daugelis jų gali visiškai savarankiškai valgyti šaukštu, būdami apie pusantrų metų. Vaikas savarankiškai valgyti pradeda mokytis nuo 6 mėnesių, laikydamas rankoje sausainį, duonos riekę arba dar ką nors, paskui nuo 9 mėnesių, kai duodate šakute sumaigytą valgį, o jis ima rankomis mažus gabaliukus ir dedasi į burną. Vaikas, kuriam neleidžiama valgyti rankomis, tikriausiai vėliau už kitus vaikus išmoks valgyti šaukštu.

Dauguma vaikų tiesiog griebia šaukštą motinai iš rankų, kai pajunta poreikį savarankiškai valgyti. Motina gali pagalvoti, kad vaikas kaprizijasi, bet geriau yra atiduoti šaukštą vaikui, o pačiai pasiimti kitą.

Vaikas greit suvokia, kad nulaikyti rankose šaukštą dar ne viskas, norint išmokti pačiam valgyti. Jis kelias savaites mokysis pasemti valgį ir dar kelias savaites prinešti prie burnos neapverstą šaukštą. Greitai pavargsta nuo šių tuščių pastangų ir pradeda žaisti su valgiu. Atimkite valgį ir palikite tik kelis mėsos gabaliukus, kad vaikas turėtų su kuo eksperimentuoti.

Net ir labai stengdamasis valgyti šaukštu, jis išsitepa pats ir ištepa viską aplinkui. Tiek to. Jeigu gaila kilimo, po vaiko kėde patieskite didelę klijuotę.

Kai vaikas išmoksta valgyti šaukštu, daugiau patys jo nemaitinkite. Iš pradžių jis nori išmokti pats valgyti, kaip ir viską daryti pats. Tačiau vaikas pamato, kaip tai yra sudėtinga. Ir jeigu jūs jį maitinsite, jam gali dingti noras savarankiškai valgyti. Kitaip tariant, kai jis išmoksta bent kruopelę maisto prinešti prie burnos, prieš kiekvieną valgį leiskite jam keletą minučių savarankiškai veikti. Būdamas labai alkanas, jis iš visų jėgų stengsis numalšinti alkį. Kuo laisviau vaikas valdo šaukštą, tuo ilgiau jį palikite vieną prie valgio.

Kai vaikas išmoksta suvalgyti savo mėgstamą patiekalą per 10 minučių, apskritai nustokite jį maitinusi. Šiame etape motinos dažnai daro vieną klaidą. Jos, pavyzdžiui, sako: „Jis išmoko pats valgyti mėsą ir vaisius, bet aš iki šiol turiu maitinti jį daržovių tyre, koše ir bulvėmis". Tai jau rizikinga. Jeigu jis moka valgyti vienokį maistą, vadinasi, gali susidoroti ir su kitokiu. Jeigu jūs, kaip ir anksčiau, valgydinsite jį maistu, kuriam jis abejingas, jis vis aiškiau pajus skirtumą tarp savo mėgstamų valgių ir tų, kuriuos norite jam sumaitinti. Pagaliau jis visiškai atšals nuo „jūsų" valgių. Maitinamas įvairiu maistu, parinktu pagal savo skonį, ir gaudamas valgyti savarankiškai, vaikas tikriausiai po kelių savaičių pradės valgyti viską, kas reikalinga, nors ir ne kiekvieną dieną.

insert

Taigi nuo 12 iki 15 mėnesių vaikai patys nori išmokti savarankiškai valgyti. Bet, sakykime, vaikas neturėjo galimybės iki tol išmokti, o paskui, po 2 metų, jam sakoma: „Tu jau didelis ir pats turi valgyti". Vaikas nenori nereikalingo vargo, nes jau priprato maitinamas; jam neįdomu mokytis valdyti šaukštą. Tikriausiai motina praleido puikią progą išmokyti vaiką patį valgyti. Mieli tėvai, nesupraskite visko paraidžiui. Ir nesijaudinkite, kai vaikui kas nors nesiseka. Kiekvienam savas laikas — vieni vaikai išmoksta patys valgyti anksčiau, kiti — vėliau. Neverskite jo valgyti savarankiškai, jeigu jis dar tam nepribrendo arba visai nesidomi šaukštu. Tik pasidarysite daugiau bėdos.

Aš tik norėjau pabrėžti, kad vaikai patys valgyti šaukštu užsigeidžia anksčiau, negu galvoja daugelis motinų. Tačiau labai svarbu patiems palaipsniui nustoti jį maitinus, kai tik jis vis geriau ir geriau pradeda valdyti šaukštą.

Jūsų vaikams

Atrinkome populiariausias tarp mūsų lankytojų prekes ir paslaugas vaikams. Galbūt rasite kažką įdomaus ir savo mažiesiems.